HISTORIE

Florbalový klub FbK Olymp Praha byl oficiálně založen v prosinci roku 2008. Od té doby probíhaly kompletní přípravy na nadcházející florbalovou sezónu 2009/10. Hned v první sezóně se podařilo mužům postoupit do vyšší ligy a byl nově založen tým mužů B.

 

Do sezóny 2010/11 jsme nastoupili s dvojnásobným počtem členů a v této sezóně se podařilo postoupit do vyšší ligy jak mužům A, tak mužům B.

 

Do sezóny 2011/12 se nám opět podařilo zdvojnásobit počet členů. Bylo nově založeno družstvo žen a naše elitní mužské družstvo po nepříznivém začátku sezóny nakonec vybojovalo postup do 3. ligy mužů. Zároveň jsme rozvíjeli práci v oblasti florbalové mládeže, konkrétně formou kroužků. Podařilo se nám navázat spolupráci s dalšími základními školami, a proto jsme mohli v dalším školním roce otevřít více florbalových kroužků pro děti.

 

V průběhu sezóny 2012/13 bylo nově založeno družstvo přípravky a elévů, které nastoupilo poprvé do sezóny 2013/14 a byla navázána spolupráce s dalšími základními školami.

 

Do sezóny 2014/15 nastoupil florbalový klub Olymp Praha s družstvy muži A, muži B, přípravka, elévové a nově založeným družstvem mladších žáků. Zároveň se nově na trénincích připravovali starší žáci, dorostenci a junioři, kteří poprvé nastoupili do ligových zápasů v sezóně 2015/16.

 

Novinkou jsou dvě nová tréninková centra – Radotín pro oblast jihozápad s prvními soutěžními západy v sezóně 2015/16 a Novodvorská pro sezónu 2016/17.

 

Zároveň jsme založili tým děvčat, které nastoupí v kategoriích elévky a mladší žákyně do sezóny 2016/17

 

Náš klub se stará o sportovní vyžití 500 dětí a máme florbalové kroužky na 16 základních školách. O naše sportovní a organizační zázemí se stará mnoho zkušených lidí, kteří se zabývají florbalem a sportem již mnoho let. Proto očekáváme i v dalších sezónách výborné herní výsledky a růst našeho týmu obecně.