Historie Olymp Florbal

Florbalový klub FbK Olymp Praha byl oficiálně založen v prosinci roku 2008. Od té doby probíhaly kompletní přípravy na nadcházející florbalovou sezónu 2009/10. Hned v první sezóně se podařilo mužům postoupit do vyšší ligy a byl nově založen tým mužů B.

 

Do sezóny 2010/11 jsme nastoupili s dvojnásobným počtem členů a v této sezóně se podařilo postoupit do vyšší ligy jak mužům A, tak mužům B.

 

Do sezóny 2011/12 se nám opět podařilo zdvojnásobit počet členů. Bylo nově založeno družstvo žen a naše elitní mužské družstvo po nepříznivém začátku sezóny nakonec vybojovalo postup do 3. ligy mužů. Zároveň jsme rozvíjeli práci v oblasti florbalové mládeže, konkrétně formou kroužků. Podařilo se nám navázat spolupráci s dalšími základními školami, a proto jsme mohli v dalším školním roce otevřít více florbalových kroužků pro děti.

 

V průběhu sezóny 2012/13 bylo nově založeno družstvo přípravky a elévů, které nastoupilo poprvé do sezóny 2013/14 a byla navázána spolupráce s dalšími základními školami.

 

Do sezóny 2014/15 vstoupil florbalový klub Olymp Praha do sezóny s družstvy mužů A a B, přípravkou, elévů a nově založeného družstva mladších žáků. Zároveň se nově na trénincích připravovali starší žáci, dorostenci a junioři, kteří poprvé nastoupili do ligových zápasů v sezóně 2015/16.

 

Novinkou jsou dvě nová tréninková centra – Radotín pro oblast jihozápad s prvními soutěžními západy v sezóně 2015/16 a Novodvorská pro sezónu 2016/17.

 

Zároveň jsme založili tým děvčat, které nastoupily v kategoriích elévky a mladší žákyně do sezóny 2016/17 a v kategorii starší žákyně do sezóny 2017/18.

 

Rychlý růst našeho klubu pokračuje i v letošní sezóně 2017/18 –  přibyly hned 3 tréninková centra – Zbraslav (s tréninky už v předchozím roce), Praha 10 – Hagibor a Stodůlky. Nově bylo přihlášeno již výše zmíněné družstvo starších žákyň a rekordních celkem 8 týmů v kategorii elévů. Muži A budou hrát opět celostátní soutěž. Dorostenci postoupili po heroickém play – off do 2. ligy. Našich letních kempů 2017 se zúčastnilo přes 250 dětí. Již v tomto roce Olymp patří mezi 3 největší florbalové kluby v České republice i přes svojí relativně krátkou historii.

 

U nás florbal totiž letí :)

 

Náš klub se stará o sportovní vyžití skoro 1000 dětí, máme florbalové kroužky na 40 základních školách a 6 tréninkových center se závodními družstvy (Michle, Radotín, Novodvorská, Zbraslav, Hagibor, Stodůlky). O naše sportovní a organizační zázemí se stará mnoho zkušených lidí, kteří se zabývají florbalem a sportem obecně již mnoho let. Proto očekáváme i v dalších sezónách výborné herní výsledky a růst našeho týmu obecně.