Elévové 22.3.2014

23.3.2014

SKUPINA POSEIDON (ZŠ CAMPANUS)

První zápas proti Bučis začali kluci velmi dobře, a tak se rychle ujali vedení 4:1. O poločase však kluci usnuli na vavřínech a po třech inkasovaných slepených gólech byl stav 4:4. Naštěstí kluci zase přidali, vstřelili další dva góly a zápas skončil naší výhrou 6:4.

Druhým soupeřem byl klukům tým Draci. Tento zápas byl v celém průběhu velmi vyrovnaný a skóre se neustále přelévalo. Ještě minutu a čtvrt před koncem zápasu kluci vyhrávali 5:4. Draci si vzali oddechový čas se snahou zápas otočit. To se jim povedlo a stav byl náhle 5:6. Tentokrát jsme si vzali oddechový čas my. Po něm se nám podařilo srovnat, bohužel pět vteřin před koncem jsem inkasovali ještě jeden gól, a proto jsme prohráli 6:7.

Poslední zápas o třetí místo jsme sehráli proti Chodovu. Zápas začal lépe Chodov, ale nám se podařilo dorovnat na 6:6. Tak to bylo až do minuty a půl před koncem, kdy proti nám bylo nařízeno trestné střílení za hru v brankovišti. Soupeř nájezd proměnil a nám už se nepodařilo odpovědět. Proto i tento zápas skončil prohrou 6:7.

Kluci sehráli hezké zápasy, ale bohužel si vybrali smůlu a obsadili konečné čtvrté místo. Příště snad budou mít více štěstí.

SKUPINA ZEUS (ZŠ OHRADNÍ)

První zápas proti Drakům měl opravdu dobré tempo a zápas byl velmi atraktivní. Bohužel o poločase se do zápasu vmísil pořadatel, který měl výhrady k obuvi jednoho z našich hráčů a celá situace se řešila přibližně deset minut. Kluci zcela vychladli a tempo hry celkem opadlo. Dařilo se nám dobře kombinovat a dostávat se do šancí, kterých bylo hodně. Bohužel jsme většinu šancí zazdili a celkem se nám podařilo ze všech těch šancí vytěžit pouze 2 góly. Soupeř byl naopak hodně produktivní, a proto jsem prohráli 2:5.

Další zápas jsme hráli hned. Proti Benešovu jsme začali dobře, ale opět jsme neproměňovali šance. O poločase byl stav 2:2. Kluci si opět dobře přihrávali, bohužel jsme z toho nedokázali nic vytěžit. Benešov potrestal našich pár chyb a kluci se nemohli dostat do zápasu. Asi 2 minuty před koncem jsme se opět chytli a vstřelili dva uznané a 1 neuznaný gól. Nicméně už bylo na obrat pozdě a zápas skončil prohrou 4:6.

Poslední zápas s Davlí se nesl v duchu přestřelky. Padalo hodně gólů na obou stranách. Dvě minuty před koncem se nám podařilo srovnat na 6:6 a stačil nám už jeden gól. Chvilku nato jsme měli obrovskou příležitost na vstřelení vedoucího gólu, kdy náš hráč po samostatném úniku na soupeřovu bránu trefil pouze tyč. Bohužel i tentokrát zafungovalo staré pravidlo „nedáš dostaneš“. Dostali jsem tedy gól a to naše kluky srazilo na kolena. Už se nám nepodařilo najít sílu na obrat, naopak jsme inkasovali ještě dva góly, a tak zápas skončil 6:9 pro Davli.

Tentokrát jsme tedy jako poslední sestoupili do druhého koše. Naštěstí se nic neděje, protože hned za 14 dní budeme na dalším turnaji elévů usilovat o rychlý návrat zpět do prvního koše.

Určitě je třeba kluky pochválit, že od minulého turnaje opravdu výrazně zlepšili přihrávky. Místo individuálního a náhodného útočení tak kluci začínají na hřišti více spolupracovat, což je pro budoucí úspěch nepostradatelné.