Víkendové zápasy elévů – 18.02.2017

23.2.2017

Zeus

Kluci po minulém těsném druhém místě chtěli tentokrát už postoupit zpět do nejvyššího výkonnostního koše. V prvním zápase jsme naprosto přehráli domácí Start hlavně naším důrazem ve velkém brankovišti. S Falcony bylo utkání mnohem více vyrovnané. Až do přibližně třetiny druhé půlky s námi zvládal soupeř držet krok, ale pak už působil celkem odevzdaným dojmem a my si mohli připočítat další vítězství. Zápas s Chodovem byl nervy drásající, ale po našich 2 fatálních chybách nám soupeř odskočil a my ho již nestihli dohnat. Konečné 2. místo

Herkules

Kluci předvedli krásný výkon, kdy jsme všechny převálcovali především svojí rychlostí, důrazem a celkově bojovností a touhou vyhrát. Fungovali jsme jako jeden tým a předváděli krásný florbal. Po prvních dvou vyhraných zápasech, přišla prohra v posledním zápase o první místo, kdy jsme střídavě drželi vedení a v posledních minutách zápasu za stavu 5:5 po vlastní chybě dostali smolný gól a už jsme nestihli vyrovnat. Přesto jsme předvedli super výkon, a pokud budeme takto pokračovat, tak se výhry budou hromadit a postup do vyšších košů bude zaručený.

Poseidon

Elévové Poseidon se tentokrát představili v Kolíně. Celý tým byl velice nabuzený na výhru a turnaj podle toho také vypadal. Ve skupině jsme skončili druzí a čekali na nás borci z Dobříše. S těmi jsme sehráli velice vyrovnané utkání, bohužel se nám nepovedlo udržet v závěru zápasu vedení a soupeři jsme podlehli.

Apollon

Prvním soupeřem byly domácí Kralupy. Soupeře jsme jen na začátku pustili do pár šancí, výborně jsme bránili a vyráželi do rychlých protiútoků a jasně vyhráli. Proti klukům z Vinohrad jsme bojovali se zdravotními problémy hráčů. Polovinu jsme odehráli vyrovnaně, ale pak převládla soubojová převaha soupeře a zde jsme si odnesli i řadu zranění.  Proti týmu Dvojka jsme ale předvedli nejlepší výkon dne. Přesto že jsme si vytvářeli neuvěřitelně šancí a kombinačně jsme byli lepší, po polovině jsme díky soupeřovu brankáři prohrávali. V druhé půli jsme nepřestávali tlačit a výsledek šnůrou branek otočili v náš prospěch. Na konci už nám chyběly síly a těsně před koncem soupeř srovnal. Do posledního utkání jsme vstoupili unaveně a velmi vlažně. Tým Athletics využil první půle a brankově nám odskočil. Na konci první a ve druhé půli jsme soupeře dotáhli a místy ho přehrávali, brankové manko se nám bohužel přesto nepodařilo stáhnout. Kluci měli i přes únavu velkou radost z 3 místa.

Perseus

Tým složený hlavně z kluků z přípravky vyrazil na turnaj do sportovního centra Třešňovka ve Zbraslavi. V prvním utkaní jsme se střetli s nám již dobře známým týmem z pražského Chodova. Opět, jako minulý turnaj, jsme se dostali brzy do vedení a soupeře jsme přehrávali. Bohužel nám v druhé polovině začali docházet síly a soupeř se dostal do vedení, které si udržel až dokonce. Po delší pauze na nás čekal tým z Říčan. Průběh byl podobný jako v prvním zápase – první góly padali do soupeřovi brány, ale ke konci na výsledkové tabuli bohužel opět svítil výsledek ve prospěch našeho soupeře. Poslední zápas s Kunratickým Startem se nesl v dramatickém duchu. Naši bohové a bohyně i v oslabené sestavě si chtěli po dvou smolných prohrách spravit chuť a zabrali ze všech sil. Tlačili jsme se hodně dopředu a stříleli jsme, co to šlo. Bohužel jsme ke konci inkasovali několik gólů, za které mohla v konečném důsledku naše únava, z posledního zápasu jsme tedy odešli s prohrou.

Achilles

Na sobotní turnaj nebude tým Achilles vzpomínat úplně v dobrém. První zápas jsme hráli již v 9:00 v dalekých Sedlčanech. Soupeř ze Slavie nebyl nikterak silný, ale našim klukům se nedařilo příliš kombinovat a i přes ohromnou střeleckou převahu nedokázali příliš překvapit skvěle chytajícího brankáře soupeře. Slávisté naopak dokázali využívat našich chyb, za které nás trestali – prohra. Druhý zápas jsme odehráli proti pořádajícím Drakům z Poříčí hrající vyšší koš. Přesto nebyli tak silným soupeřem, ale naše kluky kupící chybu za chybou, stejně dokázali přehrát. Po úmorném čekání jsme šli do zápasu o udržení. Tentokrát byly naším soupeřem Nehvizdy, které jsme na minulém turnaji porazili v zápase o 1. místo. Během 1. poločasu jsme opět předváděli nepřesnosti a do vedení 1:0 jsme se dostali jen díky náhodnému nahození na branku soupeře a skvělých zákroků našeho gólmana. Ve druhém poločase se ale konečně ukázal ten známý tým Olympu, na který jsme zvyklý. Kluci konečně začali pořádně hrát a odměnou nám byly krásné góly a dokonce čisté konto našeho gólmana. Celkově tedy výhra o šest branek.