Muži A vs. Falcon a Benešov

28.2.2015

O tomto víkendu čekal náš áčkový tým důležitý zápas proti našemu největšímu soupeři v lize – proti Benešovu. Nejprve jsme se však museli vypořádat v ranním zápase s mužstvem Floorball Club Falcon.

Do zápasu jsme vlétli ve velkém nasazení. Bohužel jak už to tak bývá naším nedobrým zvykem, tak jsme inkasovali jako první my. Na naší gólovou odpověď se čekalo něco přes pět minut. Pak už se s našimi góly roztrhl pytel a do konce třetiny jsme ještě vstřelili další tři. Od té doby jsme drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou. Konečné skóre 11:4 v náš prospěch.

A teď již k druhému zápasu proti SK Florbal Benešov. Hala se během naší rozcvičky postupně zaplňovala našimi fanoušky, kterých nakonec na tento atraktivní duel přišlo opravdu hodně, včetně našich mladých Olympáckých nadějí.

Od začátku zápasu bylo znát, že proti sobě nastoupily týmy na špici tabulky s ambicemi na postup do celostátní ligy. Hra byla vyrovnaná a během první třetiny nepadl žádný gól, přestože jsme měli, stejně jako Benešov, pár slibných gólových příležitostí. Druhou třetinu jsme si bohužel pokazili zbytečnými fauly a čelili jsme několikrát početní převaze soupeře. Bohužel jsme během jednoho oslabení inkasovali. Do konce druhé třetiny nám ještě Benešov dokázal dát druhý gól. Zápas byl ale stále otevřený a trenér nám dal o přestávce pár taktických pokynů. Naštěstí se nám podařilo rychle snížit a brzy dokonce srovnat. Když jsme měli více ze hry, tak jsme opět faulovali osamoceného hráče a rozhodčí nařídil trestné střílení. Gólman nás však podržel a oslabení jsme ubránili bez větších problémů. Ke konci zápasu jsme ještě měli jednu velmi slibnou příležitost, bohužel jsme z ní však nic nevytěžili.

Zápas skončil remízou 2:2 a přetahování s Benešovem bude pokračovat na dálku i v dalších zápasech.