Rozhovor s trenérem starších žáků

2.5.2013

Družstvu starších žáků skončila v neděli 21. dubna sezóna. Přinášíme Vám proto rozhovor s trenérem družstva starších žáků Pápou (Pavel Piech), ve kterém se dozvíte více o letošní sezóně tohoto družstva, ale i něco o plánech pro nadcházející sezónu.

 

Družstvo starších žáků nastoupilo v sezóně 2012/13 do své první sezóny. Jak by si stručně zhodnotil uplynulou sezónu?

Pokud chceme zjistit, jak byla první sezóna starších žáků úspěšná, tak se musíme vrátit do období přibližně jeden rok zpátky. V tu dobu jsem na tréninku viděl kluky, kteří teprve začínali s florbalem a ligovou soutěží byli zatím nepolíbeni. Stručně se dá říci, že přede mnou stála parta začátečníků, kteří však byli odhodláni se florbalu věnovat na vyšší úrovni. Pokud se tedy nyní podívám za uplynulou sezónou, je bezesporu na místě jí hodnotit kladně. Z party začátečníků se stal v relativně krátké době konkurenceschopný tým. V průběhu sezóny se nám sice nedařilo z různých důvodů (především nedostatek zápasových zkušeností, nervozita, přílišná touha po rychlém úspěchu) postoupit do vyššího koše, nakonec se ale na posledním turnaji přece podařilo postoupit.

 

Jaký je tvůj nejsilnější zážitek z uplynulé sezóny?

Docela rád bych vyzdvihnul dva konkrétní ligové turnaje. První byl ten, na který nás z důvodu jarních prázdnin dorazilo pouze 6+1 včetně některých kluků, kteří se do té doby příliš nedostávali do nominace. Přesto byl výkon kluků i v takovém složení opravdu výborný, což potvrzuje i to, že se nám opravdu těsně nepodařilo postoupit. Druhý turnaj byl ten poslední postupový.

 

Jak hodnotíš týmový výkon?

Na týmovém výkonu je potřeba ještě zapracovat. Je třeba si uvědomit, že florbal je kolektivní sport, a proto si musí všichni hráči na hřišti vzájemně pomáhat a všichni v celém týmu se vzájemně podporovat. Bez vzájemné důvěry mezi hráči a ochoty obětovat se pro spoluhráče a hlavně pro týmový výkon (nikoli ten individuální) nebude žádný tým úspěšný. Takový správný týmový výkon, který jsem tu popsal, jsem právě viděl na dvou turnajích, které jsem zmínil v předchozí otázce.

 

Který zápas byl dle tebe zlomový?

Spíše než o zlomovém zápase bych mluvil o zlomovém turnaji. Tím byl ten poslední postupový. Na něm totiž kluci konečně ze sebe shodili veškerou nervozitu a přehnanou touhu po postupu, která je po celou sezónu svazovala. Na tomto turnaji byl výkon týmu poněkud jiný – byl jistý, klidný a především rozumný. Kluci dodržovali taktické pokyny a nedělali zbytečné chyby. Právě i proto na tomto turnaji všechny soupeře porazili a zaslouženě postoupili.

 

Kdo z letošního kádru tě příjemně překvapil a kdo naopak má jisté rezervy ve svém výkonu?

Všichni kluci mě mile překvapili tím, jak moc se za uplynulý rok zlepšili. Každý na sobě musí cítit, že udělal obrovské pokroky. Samozřejmě je jasné, že někdo udělal pokrok větší a někdo menší. Nechci tady vypisovat, kdo se jak moc zlepšil, protože během pár měsíců může být v tomto věku úplně jinak. Rád bych zde ale napsal jednoho kluka, kterého si můžete vzít za svůj příklad pro jeho přístup na tréninku, chování, odhodlání, pracovitost a také pro jeho herní výkony -  a tím je Vojta Novák. Určitě vidím v týmu několik dalších kluků téměř s podobnými vlastnostmi, ale jmenoval jsem Vojtu především proto, že mu tato chvála nestoupne do hlavy :-)

 

Co je potřeba změnit, aby příští sezóna byla úspěšnější?

Až na drobné prohřešky s docházkou bych nic neměnil. Kluci potřebují především čas. Některé věci, především dosažení úspěchu ve sportu, prostě nelze uspěchat. Úspěchů lze dosáhnout především tvrdou prací a tréninkem a pevným odhodláním. Během své první sezóny nabrali kluci potřebné množství zkušeností proti silnějším soupeřům. To mohou nyní v další sezóně zúročit, jelikož do ní mohou nastoupit téměř ve stejném složení.

 

Jaké jsou ambice družstva starších žáků pro příští sezónu?

Především zlepšit celkový obraz naší hry, a tím pádem dosáhnout více postupů na turnajích.

 

Jaký styl tréninků chceš svým svěřencům naordinovat, v čem by se měl změnit jejich přístup?

Především je třeba zapracovat na přesnosti přihrávek, střelbě a uvolňování hráče s míčkem a bez míčku. Co se týče přístupu, tak každý z kluků musí chtít především sám.

 

Chystají se nějaké posily pro nadcházející sezónu?

Zatím mám v jednání jednu posilu. Co se týče dalších, tak na to je ještě hodně času.

 


Komentáře

8 Trackbacks

 1. By what can't you eat on a keto diet on 6.8.2021 at 13:49

  keto diet https://ketorecipesnew.com/

 2. By gay dating in san francisco on 9.8.2021 at 12:39

  gay nerds dating https://gaychatus.com/

 3. By gay sweden dating on 9.8.2021 at 21:56

  next gay dating show https://freegaychatnew.com/

 4. By gay teen dating services on 10.8.2021 at 18:27

  best gay bear dating sites https://gaychatgay.com/

 5. By gay dating site minneapolis on 8.9.2021 at 22:11

  dating show gay devon asian https://gaydatingcanada.com/

 6. By maleforce gay chat on 9.9.2021 at 15:48

  gay furry dating games https://gayonlinedating.net/

 7. By top gay dating sites 2021 on 10.9.2021 at 21:48

  gay guys online dating https://gay-singles-dating.com/

 8. By gay speed dating nyc on 10.9.2021 at 22:10

  free gay teen dating sites https://gaydatinglosangeles.com/

K tomuto příspěvku nemůžete přidávat komentáře.